Sbírka pro rodinu – INFO

Sbírka pro rodinu

V sobotu dne 26.2.2022 jsme si díky pomoci firmy Eurobit, přivezli z Ukrajiny neteře Natašku a Lenku. Ty přijely se svými dětmi Polínka (6 let), Karina (18 let) a Iljuša (11 let). K tomu sebou mají ještě Makara (4 roky). Všichni utekli z města Lutsk a blízké vesnice Boholjuby.

Město se stalo terčem ostřelování, protože se v něm nachází vojenské letiště a Nataška s dcerami bydlí necelý kilometr od místa, kde v první noc války začaly dopadat bomby a rakety. Manželé od neteří a synovec Sergej spolu s dalšími členy rodiny zůstaly na místě, protože mužům není v tuto chvíli dovoleno opustit území Ukrajiny. Dohodli se však, že pro bezpečí dětí je pošlou k nám. Zde v Chrudimi nám firma Eurobit nabídla kromě dopravy také byt, ve kterém nyní naši příbuzní bydlí. Jsme za to velmi vděční. Teď hledáme prostředky pro běžný denní život. Nákupy potravin, hygienických potřeb a třeba i pro zaplacení výletu do ZOO nebo kamkoliv jinam, kde děti budou moci na chvilku zapomenout na to, co se děje doma a jak se jim stýská po členech rodiny, kteří zůstali doma.

V pondělí jsem pak ještě absolvoval druhou cestu a přivezl sestru a švagrovou, sestru Světlanu a švagrovou Ninu. Nyní tady je s námi 8 osob. S nimi jsem pak přivezl ještě maminku s chlapcem, kteří pokračovali směrem na Prahu, kde si je převzal otec.

Nikdo z nás neví, jak dlouho bude tato situace trvat, proto bych Vás rád požádal o drobnou pomoc, ale v měsíčních intervalech. Poslat trvalou platbou na transparentní účet 100–200 Kč/měsíčně na pomoc rodině na jejich účet jim může pomoci nahradit chybějící zdroje příjmů a umožnit tak přežít období, které si všichni přejeme, aby bylo co nejkratší.  Děkuji Vám všem, kteří se rozhodnete k této formě nezbytně nutné pomoci.